Wie deze zomer op zoek is naar een huurwoning, doet er goed aan alert te zijn. Volgens deskundigen neemt het aantal nepadvertenties in de zomermaanden toe.
Wie deze zomer op zoek is naar een huurwoning, doet er goed aan alert te zijn. Volgens deskundigen neemt het aantal nepadvertenties in de zomermaanden toe. Foto: Coby Weijers

Waarschuwing voor nepadvertenties op huurmarkt tijdens zomerperiode

Algemeen 117 keer gelezen

Zeeland -Wie deze zomer een huurwoning zoekt, moet extra opletten voor nepadvertenties. Volgens verschillende verhuurorganisaties zijn oplichters in deze periode actiever, omdat veel mensen op zoek zijn naar een nieuwe woning.

Via sociale media en advertentiesites worden woningen aangeboden die in werkelijkheid niet beschikbaar zijn. Geïnteresseerden krijgen vervolgens het verzoek om vooraf geld over te maken, bijvoorbeeld voor een bezichtiging of als borg. Na de betaling blijkt de woning niet te bestaan of is de aanbieder onbereikbaar.

Volgens deskundigen is het belangrijk om kritisch te blijven bij opvallend goedkope aanbiedingen en nooit geld over te maken voordat een woning is bezichtigd en de verhuurder is gecontroleerd. Ook wordt geadviseerd om de betrouwbaarheid van websites en aanbieders na te gaan.

Onderzoeker Sophie van der Zee wijst erop dat oplichters met behulp van kunstmatige intelligentie steeds overtuigendere advertenties kunnen maken, waardoor fraude moeilijker te herkennen is.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Twee originele kledingstukken uit de populaire tv-serie De Grote Meneer Kaktus Show worden vanaf maandag online geveild. De opbrengst is bestemd voor vier goede doelen.
Kleding uit Meneer Kaktus Show geveild voor goede doelen Algemeen 16 uur geleden
Bianca van Duyn maakte grote plexiglazen portretten van Ysabel Keuls en Vigo Waas
Magdalena’s Kunstkerk toont veelzijdige kunst uit de regio Kunst en cultuur 19 uur geleden
Afbeelding
Hoger jeugdloon kan prijzen in supermarkt en horeca opdrijven Algemeen 21 uur geleden
Peter Boelee en zijn hond poseren voor het asiel dat bijna klaar is. Foto: privébezit
Peter Boelee blikt terug op zijn tijd bij Dierenasiel Tussenhaven Rubriek 23 uur geleden
Dertig ondernemers hebben de handen ineengeslagen voor een ontdekkingstocht die inwoners en bezoekers op een verrassende manier kennis laat maken met Kapelle en Biezelinge - Foto ter illustratie
Ondernemers nodigen inwoners uit hun eigen dorp te ontdekken Algemeen 6 aug, 17:11
Organisatie Vlissingen Zingt Nederland Zingt Mee (NZM) en Stichting Zomerfestival Vlissingen (ZV)
Vlissingen Zingt viert zeventiende editie met Alwin als feestelijke opener Algemeen 6 aug, 15:14