Als het COA aan de Goese voorwaarden voldoet, start de inrichting van de noodopvanglocatie nog deze week.
Als het COA aan de Goese voorwaarden voldoet, start de inrichting van de noodopvanglocatie nog deze week. Gemeente Goes

Verzoek minister om noodopvang asielzoekers in Zeelandhallen

Algemeen 14 keer gelezen

Goes - Ook het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Goes heeft van minister Bart van den Brink (Asiel) een dringend verzoek ontvangen om tijdelijke noodopvang te realiseren. In Goes gaat het om de opvang van 220 asielzoekers in de Zeelandhallen. Volgens burgemeester Cees van den Bos begrijpt het college dat de nood bij het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) zeer hoog is. Het college voelt zich verantwoordelijk, maar is alleen bereid op het verzoek in te gaan onder strikte voorwaarden.

Het COA vraagt om een noodopvanglocatie voor een periode van zes maanden. De huidige opvanglocatie in het voormalige Van der Valk-hotel blijft daarbij geopend.

Goese voorwaarden

De gemeente is momenteel met het COA in gesprek over de uitwerking van de door het college gestelde voorwaarden. Veiligheid staat daarbij centraal, zowel in de opvanglocatie als in de stad. De gemeente werkt samen met het COA en de politie aan een uitgebreid veiligheidsplan. In dat plan worden onder meer afspraken gemaakt over de inzet van straatcoaches om eventuele overlast in en rond de opvanglocatie te voorkomen.

Daarnaast vindt het college het belangrijk dat de leefbaarheid voor de vluchtelingen zo goed mogelijk is. Er moeten voldoende begeleiding en activiteiten op de locatie aanwezig zijn, en de asielzoekers moeten kunnen deelnemen aan de samenleving in Goes. Zo moeten zij bijvoorbeeld de mogelijkheid krijgen om te werken en te starten met inburgering.

Verder wil de gemeente dat op de locatie uitsluitend meerderjarige asielzoekers worden opgevangen. Ook is afgesproken dat er geen vluchtelingen worden geplaatst van wie bekend is dat zij overlast veroorzaken.

Goes vangt momenteel 80 Alleenstaande Minderjarige Vreemdelingen (AMV’ers) op. Deze jongeren, die zonder ouders of familie naar Nederland zijn gekomen, zijn kwetsbaar en hebben veel aandacht nodig. In andere gemeenten zijn AMV-groepen doorgaans kleiner. Daarom spreekt de gemeente met het COA af dat voor de helft van deze groep een andere, meer passende opvangplek wordt gezocht.

Asielopvang loopt vast

Volgens minister Van den Brink dreigt de asielopvang op korte termijn vast te lopen en onbeheersbaar te worden. Er zijn duizenden extra opvangplekken nodig. Daarom doet hij samen met het COA een dringend beroep op alle gemeenten om zo snel mogelijk noodopvanglocaties te openen. Het COA kijkt in Zeeland vooral naar Goes, omdat de gemeente in de Zeelandhallen de ruimte heeft om asielzoekers op te vangen. Van eind 2021 tot begin 2025 was daar ook al een noodopvang ingericht.

Start opvang

Als het COA aan de Goese voorwaarden voldoet, start de inrichting van de noodopvanglocatie nog deze week. Kort daarna worden de eerste bewoners verwacht.

Omwonenden en ondernemers in de directe omgeving zijn inmiddels geïnformeerd. Geplande evenementen in de Zeelandhallen gaan gewoon door, omdat niet alle hallen voor de opvang nodig zijn.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

De Wespenstichting waarschuwt dat berichten over een ‘horror-wespenseizoen’ vaak onbetrouwbaar of overdreven zijn.
Ludiek ‘horror-wespenseizoen’ roept op tot kritischer kijken Algemeen 21 minuten geleden
Als het COA aan de Goese voorwaarden voldoet, start de inrichting van de noodopvanglocatie nog deze week.
Verzoek minister om noodopvang asielzoekers in Zeelandhallen Algemeen 3 uur geleden
De Belastingdienst gebruikt vanaf 1 mei nieuwe rekeningnummers. Door een overstap van ING naar Rabobank moeten sommige mensen hun betaalgegevens aanpassen.
Belastingdienst gebruikt vanaf 1 mei nieuw rekeningnummer Algemeen 20 uur geleden
Rond 2040 bereikt de Zeelandbrug het einde van de levensduur, waardoor tijdige voorbereiding noodzakelijk is.
Provincie Zeeland presenteert Voorjaarsnota 2026: Miljoenen voor infrastructuur en bereikbaarheid Algemeen 22 uur geleden
Koningsdag op het Kerkplein in Kapelle trekt ieder jaar veel bezoekers van jong tot oud.Foto: Oranjevereniging Kapelle-Biezelinge
Koningsdag in Kapelle: “Het dorp komt weer samen” Algemeen gisteren
Van voorleesfeestjes tot creatieve workshops: tijdens de meivakantie organiseert Bibliotheek Oosterschelde op verschillende locaties activiteiten voor kinderen van 2 tot 14 jaar.
Bibliotheek Oosterschelde organiseert Vakantiefestival Algemeen 20 apr, 08:40