Vaccinatiepunt heeft vestigingen geopend in Colijnsplaat en Kortgene, waardoor inwoners uit onder meer Kapelle, Yerseke en Kruiningen dichter bij huis terechtkunnen voor reisvaccinaties en persoonlijk vaccinatieadvies.
Vaccinatiepunt heeft vestigingen geopend in Colijnsplaat en Kortgene, waardoor inwoners uit onder meer Kapelle, Yerseke en Kruiningen dichter bij huis terechtkunnen voor reisvaccinaties en persoonlijk vaccinatieadvies. Foto: Edwin Mijnsbergen

Twee nieuwe locaties voor reisvaccinaties op de Bevelanden

Algemeen 97 keer gelezen

Colijnsplaat/ Kortgene - Inwoners van de gemeenten Kapelle en Reimerswaal kunnen voortaan dichter bij huis terecht voor reisvaccinaties en persoonlijk vaccinatieadvies dat is afgestemd op hun reis. Vaccinatiepunt heeft nieuwe locaties geopend in Colijnsplaat en Kortgene.

De nieuwe vestigingen zijn gevestigd in Huisartsenpraktijk Colijnsplaat aan de Dokter Maasstraat en Huisartsenpraktijk Noord-Beveland Oost aan de Stadspolderlaan in Kortgene. Volgens Vaccinatiepunt zijn de locaties bedoeld om reisvaccinaties en reisadvies beter bereikbaar te maken voor inwoners uit onder meer Kapelle, Yerseke, Kruiningen, Wemeldinge, Heinkenszand, Kloetinge en omliggende plaatsen.

“Met de opening van Vaccinatiepunt Colijnsplaat en Vaccinatiepunt Kortgene brengen we reisadvies weer een stukje dichterbij voor mensen in Zeeland”, zegt directeur Hille Dorresteijn. “Juist in een regio met veel recreatie- en vaarverkeer merken we dat klanten behoefte hebben aan snel en persoonlijk advies, zonder ver te hoeven reizen.”

Reisvaccinaties

Op beide locaties kunnen reizigers terecht voor verschillende reisvaccinaties, waaronder hepatitis A en B, gele koorts, buiktyfus, DTP en meningokokken. Ook is het mogelijk advies te krijgen over malariapreventie. Beide vestigingen zijn officiële gelekoortslocaties.

Voorafgaand aan een afspraak vullen reizigers online hun reisbestemming en medische gegevens in. Op basis daarvan ontvangen zij een persoonlijk vaccinatieadvies dat aansluit bij hun reis.

Tijdig een afspraak maken

Vaccinatiepunt adviseert reizigers om ruim voor vertrek een afspraak te maken. Afhankelijk van de bestemming en de benodigde vaccinaties wordt geadviseerd dit vier tot acht weken voor vertrek te doen, zodat er voldoende tijd is voor eventuele vervolgvaccinaties of het opbouwen van bescherming.

Of de kosten worden vergoed, hangt af van de aanvullende zorgverzekering. Volgens Vaccinatiepunt worden reisvaccinaties soms geheel of gedeeltelijk vergoed.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie