Afbeelding

Politie: Nederlandse criminelen vermoedelijk achter Odido-hack

Algemeen 115 keer gelezen

Nederland - De politie vermoedt dat Nederlandse criminelen verantwoordelijk zijn voor de grote cyberaanval op telecomprovider Odido, waarbij in februari de gegevens van zo’n 6 miljoen klanten werden buitgemaakt.

 Kort voor de hack belde een Nederlandssprekende man, die zich voordeed als IT-medewerker van Odido, met de klantenservice. Niet veel later volgde de phishingaanval. Het onderzoek loopt nog volop. De politie sluit niet uit dat de stem van de beller later openbaar wordt gemaakt als hij zich niet meldt. Ook roept zij mensen die meer weten over de hack of de daders op zich te melden. Volgens de politie zijn inmiddels meerdere servers uit de lucht gehaald die door de hackers werden gebruikt.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
Energierekening met zonnepanelen kan in Kapelle met 359 euro stijgen Algemeen 1 uur geleden
Pianiste Netty Dijkstra (links) en zangeres Mirella Kramer (rechts) brengen muziek naar ouderen in Zeeland. Foto door EllemiekeFotografie.
‘Als er niets meer binnenkomt, komt muziek wél binnen’ Algemeen 3 uur geleden
Leendert Verduijn achter het orgel
Leendert Verduijn geeft orgelconcert in Kapelle Algemeen 5 uur geleden
Senioren kunnen dinsdag 29 september tijdens de Doortrapdag werken aan veilig en prettig blijven fietsen.
Senioren stappen op de fiets tijdens Doortrapdag Algemeen 7 uur geleden
Afbeelding
Personeelstekort kinderopvang in Zeeland blijft groot: wachtlijsten houden aan Algemeen 9 uur geleden
Afbeelding
59e Ronde van Kwadendamme Algemeen gisteren