Theater de Mythe in Goes. Foto: Britta Janssen
Theater de Mythe in Goes. Foto: Britta Janssen

Theater De Mythe vanaf 2027 openbaar aanbesteed

Algemeen 73 keer gelezen

Goes – De gemeente heeft het huurcontract met de huidige exploitant van theater De Mythe formeel opgezegd. Per 1 juli 2027 loopt de overeenkomst met de familie Lievens af. Door aangescherpte juridische regels moet de exploitatie vanaf dat moment via een Europese aanbesteding worden toegewezen.

Openbare aanbesteding

Uit juridisch advies blijkt dat het exploiteren van De Mythe geldt als een concessie: een exclusief recht dat de overheid verleent.
De totale waarde ligt boven de Europese drempel van 5,4 miljoen euro, waardoor een openbare aanbesteding verplicht is.
Ook het Didam-arrest speelt mee: gemeenten mogen niet zomaar één partij bevoordelen en moeten andere geïnteresseerden een eerlijke kans bieden.

Huidige exploitant

De Mythe wordt nu gerund door De Mythe BV, onderdeel van Stichting Zeeland Theaters van de familie Lievens. Zij exploiteren ook de schouwburgen in Middelburg en Terneuzen. Hoewel het contract stopt, mag de huidige exploitant gewoon meedoen aan de aanbesteding. Een nieuw gezicht in het theater is dus mogelijk, maar niet zeker.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie