
Ruim 1.100 verkeersboetes uitgeschreven in gemeente Kapelle
Algemeen 96 keer gelezenKapelle - In de gemeente Kapelle zijn vorig jaar 1.113 verkeersboetes uitgeschreven. Daarmee was een bedrag van in totaal 280.452 euro gemoeid. De meeste boetes werden opgelegd voor snelheidsovertredingen. Dat blijkt uit een analyse van Overstappen.nl op basis van cijfers van het Centraal Justitieel Incassobureau (CJIB).
Van alle verkeersboetes hadden er 454 betrekking op te hard rijden. De totale boetewaarde daarvan bedroeg 80.022 euro.
Na snelheidsovertredingen werd het vaakst beboet voor het vasthouden van een mobiel elektronisch apparaat tijdens het rijden. Hiervoor werden 230 boetes uitgeschreven, goed voor een totale boetewaarde van 92.735 euro.
Ook werden in Kapelle regelmatig boetes opgelegd omdat bestuurders hun rijbewijs niet op eerste vordering konden tonen. Dat gebeurde 34 keer. Daarnaast kregen 57 voertuigen een boete omdat het keuringsbewijs was verlopen. Voor het niet verzekerd hebben van een motorrijtuig werden 29 boetes uitgeschreven.
In totaal leverden de 1.113 verkeersboetes in Kapelle een gezamenlijke boetewaarde op van 280.452 euro.















