
Flexvervoer vanaf 20 april ook in Kapelle
AlgemeenKapelle - Inwoners van Kapelle kunnen vanaf 20 april gebruikmaken van een uitgebreid flexibel vervoerssysteem op aanvraag. Met de uitbreiding naar Zuid-Beveland en Tholen wordt het zogeheten Flexvervoer in heel Zeeland beschikbaar.
De Flex is een aanvulling op het bestaande openbaar vervoer. Reizigers kunnen vooraf een rit reserveren op het gewenste tijdstip. Vervolgens worden zij opgehaald door een personenauto of busje met chauffeur en naar hun bestemming of een overstappunt voor bus of trein gebracht. De dienst rijdt dagelijks van 06.00 tot 23.00 uur, ook in het weekend.
In Kapelle worden 38 zogeheten hubs ingericht. Dat zijn vaste opstappunten verspreid over de gemeente. Voor inwoners buiten de bebouwde kom is het in veel gevallen mogelijk om direct bij huis opgehaald te worden.
Een rit boeken kan via de app Reizen door Zeeland of telefonisch. Na het reserveren krijgen reizigers informatie over de vertrektijd.
Volgens de betrokken partijen moet het flexvervoer het reizen in Zeeland toegankelijker maken, vooral voor inwoners van kleinere kernen en buitengebieden. Het systeem sluit aan op bestaande bus- en treinverbindingen, waardoor overstappen eenvoudiger wordt.
De kosten zijn gelijk aan het reguliere openbaar vervoer. Reizigers kunnen hun ov-reisproduct koppelen aan hun account.