
Starterswoningen Kapelle ruim voor bouwstart verkocht
AlgemeenKapelle - De 22 starterswoningen in de Annie M.G. Schmidt-wijk in Kapelle zijn ruim voor de start van de bouw verkocht. Volgens projectontwikkelaar AM Zeeland en de gemeente Kapelle laat dit zien dat er veel vraag is naar betaalbare koopwoningen voor starters.
De woningen werden gerealiseerd in samenwerking met de gemeente Kapelle. Volgens projectontwikkelaar Anne de Winter van AM Zeeland speelde de KoopStart-regeling een belangrijke rol bij de verkoop. “Met de inzet van de KoopStart-regeling wisten we deze woningen bereikbaar te maken voor starters die anders buiten de boot vallen. Binnen no time waren alle woningen verkocht,” zegt De Winter.
Grote vraag naar betaalbare woningen
De snelle verkoop onderstreept volgens AM Zeeland de vraag naar betaalbare koopwoningen voor jonge mensen in Zeeland.
Wethouder Jon Herselman noemt het project een voorbeeld van hoe samenwerking tussen gemeente en marktpartijen kan bijdragen aan kansen voor starters. “Dit project laat zien dat wanneer de gemeente de juiste kaders creëert en marktpartijen daarop inspelen, lokale starters daadwerkelijk een kans krijgen.”
Volgens AM Zeeland willen veel jonge mensen graag in Zeeland blijven wonen en werken, maar hebben zij moeite om een passende woning te vinden.
KoopStart-regeling
Bij het project in Kapelle is gebruikgemaakt van de KoopStart-regeling. Met deze regeling kunnen starters een woning kopen voor een lagere prijs dan de marktwaarde.
Volgens AM Zeeland maakt dat het voor starters makkelijker om een hypotheek te krijgen en de maandlasten betaalbaar te houden. “Zonder KoopStart waren deze woningen voor veel kopers onbereikbaar geweest,” zegt De Winter.
Ook wethouder Siwart Mackintosh ziet voordelen in de regeling. “De gemeente Kapelle is blij dat met dit initiatief en door het gebruik van de KoopStart-regeling de drempel voor jongeren om zelfstandig een woning te kopen serieus verlaagd wordt.”
Oproep om door te bouwen
Volgens directeur Gino van Driessche van AM Zeeland is het belangrijk dat er meer van dit soort projecten komen. “De vraag is er. De snelheid waarmee deze woningen zijn verkocht, bewijst dat.”
Volgens hem is woningbouw belangrijk voor de toekomst van de provincie. “Deze jongeren staan aan het begin van hun carrière. We hebben ze hard nodig, in het onderwijs, de zorg, techniek en het bedrijfsleven. Maar dan moeten ze hier wel kunnen wonen.”
AM Zeeland roept gemeenten en politieke partijen op om dit soort projecten vaker mogelijk te maken.