
Record aantal corporatiewoningen
AlgemeenKapelle - In de gemeente Kapelle zijn vorig jaar zestig nieuwbouwwoningen voor woningcorporaties opgeleverd. Dat is het hoogste aantal sinds in elk geval 2011, blijkt uit cijfers die het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) heeft gepubliceerd.
In totaal werden in Kapelle in 2025 zo’n 260 nieuwe woningen gebouwd. Daarmee was ongeveer een kwart van de nieuwbouw bestemd voor woningcorporaties. Eerdere jaren lag dat aantal aanzienlijk lager. Het vorige hoogste aantal nieuwe corporatiewoningen stond op vijftien per jaar.
Aan het begin van vorig jaar telde Kapelle ongeveer achthonderd corporatiewoningen. Dat is ongeveer een zevende van het totale aantal woningen in de gemeente. Het aandeel corporatiewoningen lijkt daardoor te zijn gegroeid, al is dat niet met zekerheid te zeggen. In de cijfers van het CBS zijn namelijk nog geen gesloopte woningen of verkopen door corporaties meegenomen.
Ook landelijk hebben woningcorporaties een jaar met relatief veel nieuwbouw achter de rug. In totaal werden in Nederland ongeveer 21.500 corporatiewoningen gebouwd, het hoogste aantal in meer dan tien jaar tijd.